1 / 3
3800x 16gb RAM 1tb HDD
40.000 МКД
01.07.2022 16:29

Штип / Штип

Xaрд диск HDD:

1 TB

РАМ Меморија:

16 GB и повеќе

Модел на процесор:

AMD Ryzen 7

Тип на хaрд диск:

HDD

Se prodava konfiguracija so slednive komponenti:

CPU: AMD Ryzen 7 3800x wraith prism cooler,
GPU: Asus Strix GTX 970
MB: MSI tomahawk max II,
PSU: Cooler Master G650M, 650w 80 Plus Bronze certified: up to 88% efficiency @typical load, semi modular,
HDD: 1tb,
RAM: Kingston Fury 1x16gb @3200Mhz,
Case: SAMA 3 kuleri,

Категорија: Компјутери / Десктоп компјутери

Се продава од:

драган
Потврден огласувач
078252479
Испрати Е-маил до огласувачот

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам