1 / 8
PlayStation 2 (SCPH-70004) со Softmod
2.000 МКД
Цената не е фиксна
Со вклучен ДДВ
Испрати предлог цена

Продавачот прифаќа предлози за цена

15.05.2022 01:49

Куманово / Куманово

Испраќам по карго    

Продавам PlayStation 2 (SCPH-70004 - PAL) со софтверска модификација која покрај повеќето дополнителни функционалности му овозможува да подигнува игри од USB уред и/или преку Samba share (преку LAN порта) заедно со потребниот кабел за видео+аудио, адаптер за струја, мемориска картичка од 8MB со инсталиран FreeMCBoot и еден оригинален Sony Dualshock 2 контролер.

Конзолата е користена долго време и на истата има видливи знаци на користење.

Направен е тест на контролерот, стрес тест за проверка на температура на процесор и други компоненти, проверка на CD/DVD читачот, проверка на USB портите, LAN портата, слотовите за контролер и слотовите за мемориски картички.

Дополнително пред неколку месеци е сменета термалната паста воедно преку ова процедура исто така внатрешноста на конзолата е исчистена од прашина.

Конзолата се продава во комплет со сите наведени додатоци.

Доколку имате прашања или дополнителни барања за инсталирање на игри или инсталирање на дополнителни функционалности слободно можете да ме контактирате на Viber или преку испраќање на E-Mail од Reklama5.

Категорија: ТВ, Видео, Фото и Мултимедија / Играчки конзоли / Sony PS Playstation / Sony PS1 - Sony PS2 - Sony PS3

Се продава од:

Stefan Janevski
Потврден огласувач
071250420
Испрати Е-маил до огласувачот

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам