1 / 6
Cist ekoloski Med od Gluvarce / Krusevsko podnebje
500 МКД
Цената е фиксна
Испрати предлог цена

Продавачот прифаќа предлози за цена

02.06.2023 03:01

Крушево / Крушево

Состојба на предмет
Нов

Лековит мед/сируп од глуварче

Лекува настинки, бронхитис и гингвит.
- Го зајакнува имунитетот !
- Природен лек против алергии.

Освен за бронхит и кашлица, овој мед е особено препорачан за луѓе кои имаат висок холестерол, како и за оние што страдаат од "замастен црн-дроб", а помага и кај инфекции на уринарниот тракт.

Цветовите на глуварчето се богати со витамини А, Ц, Б2, Д, и Г, како и со корисни минерали, како што се калиум, калциум, фосфор и железо.

Се користи како лек за црн дроб, белодробни заболувања и други болести, по една лажица двпти на ден, наутро и навечер на празен стомак.

Цветовите се берени од Крушевските чисти падини.
Количините се ограничени !
Контакт телефон : 075 - 726 - 965

Категорија: Храна и готвење / Здрава храна - Мед

Се продава од:

Zavasitenajmili@hotmail.com
Потврден огласувач
+38975726965
Испрати Е-маил до огласувачот

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам