1 / 3
BOR VIGOR TS250
1.270 МКД
20.06.2022 17:39

Карпош / Скопје

Состојба на предмет
Нов

‼️КОНЕЧНО И КАЈ НАС, The No.1 ‼️
🏎 BOR VIGOR TS 250 🏎
НАНО ЛУБРИКАНТ ЗА МОТОР
- ЗГОЛЕМЕНА МОЌ И НАМАЛЕНА ПОТРОШУВАЧКА 7% - 12% -
* ЕФЕКТИ ДО 40 000 Км.
** 50мл Bor Vigor TS250 на 1L Моторно масло
‼️А К Ц И С К И Ц Е Н И‼️

1 (еден) BOR Vigor TS 250
ЦЕНА ➡️ 1 270 ⁰⁰

* ЗА СИТЕ ДИЗЕЛ И БЕНЗИНСКИ МОТОРИ И СО TNG Уреди ✅

➡️ Инфо и Нарачки 🛒 ⤵️
📲 071/99 29 99 📞 📩
Viber 071/99 29 99 📞 📩
WhatsApp 071/99 29 99 📞 📩

ЗА ПРОИЗВОДОТ
BORVIGOR е најефективниот додаток, нано лубрикант во класата на цврсти мазива што може да се користи во сите 4-тактни возила. BORVIGOR ја покажува својата ефикасност со својствата на нано-кристалните активни супстанции, борниот дијамантски прав (BCDP) и наноборот (BNB). Со користење на извонредните својства на борниот дијамантски прав (BCDP) и нано борот BNB, BORVIGOR го минимизира триењето во моторот со ефектот на обложување и топчесто лежиште.
BORVIGOR е ФИЗИЧКИ NANOKEAPER кој се состои од уникатни борни дијамантски кристали добиени со Nanotechnology и кои ги нарекуваме BCDP (Boron Crystal diamod Powder) и чиј патент припаѓа на FHM NANOTECHNOLOGY ACADEMY. Откако ќе се додаде во моторот, во внатрешноста на моторот се формира филмски слој од борни дијамантски кристали, кој е како тркалезна топка. Ова го намалува коефициентот на триење. Моторот ќе биде како сосема нов мотор. Неговите перформанси се зголемуваат, работи потивко, влечната сила на возилото се зголемува на рампите, спречува прегревање. По користењето на BORVIGOR, дури и ако вашето возило е неисправно од различни причини, МОТОРОТ нема да се оштети.

УПОТРЕБА:
BOR VIGOR TS 250 може да се употреби и подеднаков ефект има кај сите видови на мотори и тоа Бензински, Дизел мотори со LPG -плин и TNG -метан уред.

Категорија: Моторни Возила / Авто делови и Авто Опрема / Моторно масло и адитиви

Се продава од:

ZeolitMK
Потврден огласувач
071311071
Испрати Е-маил до огласувачот

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам