1 / 5
UTV CFMOTO UFORCE 600 EPS **НОВО** ПЛАЌАЊЕ ДО 48 РАТИ!!!
11.890 €
Цената е фиксна
Со вклучен ДДВ
05.08.2022 13:16

Скопје Центар / Скопје

Состојба на предмет
Нов

Марка:

CF Moto

Вид:

ATV/со четири тркала

Година:

2022

Модел:

UTV CFMOTO UFORCE 600 EPS **НОВО** ПЛАЌАЊЕ ДО 48 РАТИ!!!

UFORCE 600 EPS (T3b)

Потполно новоразвиена верзија на популарниот работник. Ја подигнуваме скалата на вредноста во однос на моделот UF550. Сега и со моќен агрегат. Опремете го со кабина, гасеници или како верзија за лов (Hunter) и ќе имате сериозен помошник за работа.

Посветете се на работата, ние се грижиме за превозот…

Технички карактеристики:
ДИМЕНЗИИ:
Должина: 2972мм | Ширина: 1610мм | Висина: 1850мм
Меѓуосовинско растојание: 2050мм
Минимален радиус на вртење: 6.8м
Тежина на возило: 689кг
Носивост: 320кг
Капацитет на резервоар: 40л
АГРЕГАТ:
Тип: 1 цилиндар, SOHC, 4 вентили, водено ладење
Работна зафатнина: 583cm3
Максимален обртен момент: 49Nm @5250rpm
Максимална моќност: 41,6кс @6750rpm
Електроника: Bosch - Germany
Менувач: Автоматик CVT - CVTech (Made in Canada)
Пренос: Селективно 2WD/4WD со блокада на преден диференцијал
ПОДВОЗЈЕ:
Суспензија на тркала напред/позади: Двојни А-поставени попречни независни рамења
Амортизери: Маслени со подесување
Кочници: Хидраулични х2 диска предни тркала, х2 задни тркала
Бандажи и пнемватици: Челични, напред 25х8 R12, позади 25х10 R12

СТАНДАРДНА ОПРЕМА: LCD дигитален контролен панел, рачки за сопатник, хомологирани седишта со сигурносни појаси, Roll-bar заштита, Full-LED светла, наслон за грб и држачи за патници, 12V и USB приклучоци, електрично витло/чекрк, кука за приколка со ел. сигнална врска, практични остави за ситници, товарен простор со можност на кипање, огледала.

ДОДАТНА ОПРЕМА: Куфери, бул бари, заштити, канистри, ветробрани, пневматици, држачи и многу друго.

БОИ:
Titanium Grey - Сива
Royal Blue - Плава
True timber Camo - Маскирна (со порачка, се доплаќа +200€)

Повеќе инфо на: https://cfmoto.mk/proizvod/uforce-600/


*Сите возила на CFMOTO подлежат под 3 ГОДИНИ ФАБРИЧКА ГАРАНЦИЈА! Обезбеден е сервис, и секаков вид на резервни делови.

*АТV/UTV возилата се хомологирани како планински трактори (T3b). Се управуваат со Б-категорија, технички и регистрација се врши еднаш на 5 години.

*Цената е со вклучен ДДВ од 18%, возможно е плаќање преку жиро сметка. Предност за правни лица за целосен поврат на ДДВ! Се води како основно средство за оданочување.

*Можност за плаќање до 48 рати преку Sparkasse S-Leasing!

Постете го нашиот продажен салон на Ул. Пролет 4А, Центар (веднаш до главен влез на Тутунски комбинат)!

Следете не на:
Facebook: CFMOTO Macedonia
Instagram: cfmoto.macedonia

Категорија: Моторни Возила / Мотори (над 50 cc)

Се продава од: Претпријатие

CFMOTO Македонија
Ул. Пролет Бр.4А, Центар
Потврден огласувач
074203446
Испрати Е-маил до огласувачот

ATV CFMOTO CFORCE 850XC **НОВО** ПЛАЌАЊЕ ДО 48 РАТИ!!!

11290 €

CFMOTO 650MT **НОВО** 3 ГОДИНИ ГАРАНЦИЈА!!!

6790 €

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам