1 / 12
I T N O ! ! ! SE BARAAT RABOTNICI SO MK I EU PASOS
3.300 €
Цената е фиксна
08.05.2022 11:00

Скопје Центар / Скопје

Состојба на предмет
Нов

Итно има потреба од работници за работа во Европа со Македонски и Европски пасош за сезонска и постојана работа во следните држави:
-Германија
-Италија
-Хрватска
-Црна Гора
-Бугарија
-Малта

Работни позиции што се бараат:
-УГОСТИТЕЛСТВО
(рецепционери/ки, хотелски-ресторански менаџер, хостеси, собарки, бар-мен, келнери/ки, шеф на кујна, готвачи, помошници готвачи, садомијачи/ки, слаткари/ки, хотелски хаус-мајстори)

-КОЗМЕТИКА И НЕГА
(козметичари/ки, масери/ки, фризери/ки, нега на нокти)

-ГРАДЕЖНИ И ОСТАНАТИ ДЕЈНОСТИ
( мајстори, шпаклери, гипс-картон ,пвц мајстори , тесари, армирачи , ѕидари, молери, монтери на дограми, дограмаџија,столар,бравари,клучари,електричари, водоинсталатери, заварувачи,паркeтари, плочкари,)

-MERCEDES , VOLKSWAGEN , BMW има потреба од равотна сила и тоа:( aвтолимари,автолакери, автоелектричари , автомеханичари и други општи работници ) исто така има потреба од овие работни профили и во други сервиси на лесни и тешки товарни возила .

-ШОФЕРИ
(шофери со B, C, CE, D категории се работи за внатрешен и меѓународен транспорт во европските држави.)

-МЕДИЦИНА
(медицински сестри , медицински техничари , лаборанти, ренген техничари, физиотерапеути,забни техничари,протетичари )
-РАБОТНИЦИ ЗА ЗЕМЈОДЕЛСКИ ДЕЈНОСТИ
(одржувајње,берење и кроење на сезонско овошје и зеленчук. )


ИТНО се бараат работници за сезонка и постојана работа со и без работно искуство, со познавање или непознавање на јазик на горенаведените држави. Со Македонски Пасош (добивање работна виза) и работа со ЕУ пасош.
Сезоната почнува од 15 мај 2022 год.


Контакт телефон :VIBER I WHATSАPP

079/272-946 !!!
079/272-946 !!!
079/272-946 !!!

Категорија: Услуги, Сервисери / Агенциски услуги / Агенции за вработување

Се продава од:

Working Agency
Потврден огласувач
079272946
Испрати Е-маил до огласувачот

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам