1 / 6
Gaming PC
350 €
Цената е фиксна
18.06.2022 12:53

Гостивар / Гостивар

Xaрд диск HDD:

250 GB

РАМ Меморија:

8 GB

Модел на процесор:

AMD Ryzen 3

Тип на хaрд диск:

SSD

Se prodava Gaming PC vo super sostojba.
GTA 5, CS GO, Fortnite, Need For Speed i mnogu drugi igri so 60 FPS.
Koristen samo 1 Godina.

Prozessor: AMD Ryzen 3 1200
RAM: 8GB Kingston Hyper-X Fury
Maticna: MSI B450M - A Pro Max
Graficka: Sapphire Radeon Dual-X R9 270
250 GB SSD Samsung Evo
1TB HDD
Napojuvanje: Cooler Master MWE 500
Case: Cooler Master
3x 120mm Perka, 2 za inlet 1 za outlet
CD/DVD Rom
Card Reader

Cenata e FIXNA
Bez zamena

Категорија: Компјутери / Десктоп компјутери

Се продава од:

Safet
Потврден огласувач
070848443
Испрати Е-маил до огласувачот

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам