1 / 3
Упис на вистински сопственик во Централен Регистар
1.000 €
01.06.2022 21:25

Скопје Центар / Скопје

Секоја компанија има законска обврска да го регистрира вистинскиот сопственик/ци во Регистарот на вистински сопственици кој се води при Централниот Регистар на Република Македонија, согласно законот за спречување перење пари ...

Најповелен начин за вршење на овој вид на упис е преку ангажирање на стручен регистрационен агент овластен од страна на ЦРМ, со долгогодишно искуство во вршење ЦРМ уписи.

тел: 076/516-557
веб: www.legis.come.mk

Во рамките на Легис Консалтинг, како економско и правно советувалиште нудиме услуги кои се вршат од страна на стручен регистрационен агент. Би сакале да ви ја понудиме оваа услуга по промотивна цена со 50% намалување за само 1000 денари бруто еднократно. Покрај услугата ќе добиете кратко бесплатно советување и сугестии во однос на насоки и поднесоци за задолжителни законски постапки за нови и постоечки компании. Нудиме едноставна и брза регистрација на начин што по е-маил ни праќате основна документација за брзо процесирање.
Доколку сте заинтересирани за нарачка, можете да не контактирате на 076 516 557

За неисполнување на обврската се предвидени високи глоби за правното лице и 30% од износот за одговорното лице на истата компанија.

Контакт информации:
тел: 076/516-557
веб: www.legis.come.mk
меил: legis.skopje@gmail.com
FB: www.fb.com/legis.come.mk

Категорија: Услуги, Сервисери / Админстративни услуги / Книговодствени

Се продава од: Претпријатие

Корисник Реклама5
Потврден огласувач
0000
Испрати Е-маил до огласувачот

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам