1 / 10
YAMAHA R1330-CD1330
1 €
30.06.2022 08:28

Кочани / Кочани

Најтенок (60мм висина) ресивер и ЦД-плеер
Лесен, дизајн: поврзано вклучување
Супер висококвалитетен дискретен дигитален засилувач со нов модулатор LSI и најдобрите делови што се користат насекаде

Директно приклучување за iPod преку универзален приклучок на горниот панел
Чисто директно
Позлатени влезни терминали плус позлатени терминали за звучници
Алуминиумска предна плоча, копчиња и далечинска единица
ЦД-уред со висока прецизност плус Burr-Brown DAC (DSD1791), истиот што се користи во компонентите од врвна класа
USB порта на предниот панел
Енергетска единица со независна структура
Позлатени излезни терминали
Јамаха r1330
Целосно хармониско нарушување
0,01%
Влезна чувствителност и импеданса
200 mV/47k Ом
Сооднос сигнал/шум
100 dB (CD)
Димензии (ВxШxД) во mm
67x300x336 секоја единица
Излезна моќност
2 x 70 вати
Тежина
5,8 кг
Динамичка моќност
8/6/4/2 Ом
Чест одговор
10 Hz - 40 kHz
YAMAHA CD-1330
Disc format: CD
Frequency response: 2Hz to 20kHz
Dynamic range: 100dB
Signal to Noise Ratio: 105dB
Total harmonic distortion: 0.003%
Line output: 2V
Dimensions: 300 x 67 x 300mm
Weight: 3.8kg
Finish: silver
Originalno dalecinsko

Категорија: ТВ, Видео, Фото и Мултимедија / Hi-Fi / Аудио / Појачало/Засилувачи

Се продава од:

Simona
Потврден огласувач
078807789
Испрати Е-маил до огласувачот

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам