1 / 1
Милкуз 18kw
890 €
950 €
18.05.2022 18:01

Скопје Центар / Скопје

Котелот е користен една сезона и сеуште е под гаранција.
Moќ на затоплување 18kW
Максимален капацитет на затоплување150m2
Просечна потрошувачка на пелети1 ÷ 3kg/h
Ефикасност 92,7%
Капацитет на болјерот 22lt
Номинална температура на водата60°C
Максимална температура на водата75°C
Номинален притисок при работење1,8bar
Максимален притисок при работењ 2bar
Температура на издувниот гас 157,1°C
Капацитет на резервоарот15kg
Дијаметар на цевката за издувни гасовиØ80mm
Тежина 140kg
Големина (димензии) 540 х 540 х 980cm

Категорија: Дом и Градина / Греење и климатизација / Печки на Пелети

Се продава од:

xxx
Потврден огласувач
071360598
Испрати Е-маил до огласувачот

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам