1 / 2
Ryzen 5 2600x
9.000 МКД
20.06.2022 02:49

Битола / Битола

Испраќам по карго    

AMD Ryzen™ 5 2600X

# of CPU Cores: 6
# of Threads: 12
Base Clock: 3.6GHz
Max Boost Clock: Up to 4.2GHz
Total L2 Cache: 3MB
Total L3 Cache: 16MB
Default TDP / TDP: 95W

Solidna forma bez kuler


https://www.amd.com/en/products/cpu/amd-ryzen-5-2600x

Категорија: Компјутери / Делови за Компјутери и додатоци / Процесори / Кулери

Се продава од:

Viktor
Потврден огласувач
070805424
Испрати Е-маил до огласувачот

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам