1 / 2
Десктоп гејминг конфигурација i5
11.500 МКД
Со вклучен ДДВ
11.900 МКД
Испрати предлог цена

Продавачот прифаќа предлози за цена

23.05.2022 09:44

Пробиштип

Xaрд диск HDD:

> 2 TB

РАМ Меморија:

8 GB

Модел на процесор:

Intel Core i5

Тип на хaрд диск:

SSD

Се продава десктоп конфигурација со следните карактеристики:

Intel core i5-4440 @ 3.10GHz
MB GA-H81M-DS2
RAM 8GB DDR3
SSD 120GB + HDD 1000GB
DVD-RW TSST режач
VGA AMD Radeon R7 240 2GB + Intel HD 4600 Graphics
VGA/HDMI/DVI
PSU 700W Matrix

Инсталиран Windows 10 Pro со дополнителни апликации.
Компјутерот е одличен за секојдневна работа, игри, како и работа со понапредни апликации.

Бесплатна достава низ цела Македонија

Категорија: Компјутери / Десктоп компјутери

Се продава од:

МЦ Системи
ул. Јордан Стојанов бр.12
Потврден огласувач
070438762
Испрати Е-маил до огласувачот

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам