1 / 5
SSV CFMOTO ZFORCE 1000 SPORT EPS **НОВО** НА 48 РАТИ!!!
16.590 €
Цената е фиксна
Со вклучен ДДВ
13.09.2022 10:17

Скопје Центар / Скопје

Состојба на предмет
Нов

Марка:

CF Moto

Вид:

ATV/со четири тркала

Година:

2022

Модел:

ZFORCE 1000 Sport

ZFORCE 1000 SPORT (T3b)

Дали сте виделе поубаво возило? Сепак, убавината е само маска на модерен концепт и технички детали со кои дизајнерите се исклучително горди. Материјал за шасија 20 ChromeMolybdenum, модерен бензински мотор контролиран од електроника на Bosch и контрола на гас Ride by Wire. Дистрибуција на силата и контрола на управувањето по мерка на спортските возила…
Нели звучи како идеално за вас?

Технички карактеристики:
ДИМЕНЗИИ:
Должина: 3135мм | Ширина: 1820мм | Висина: 1820мм
Меѓуосовинско растојание: 2285мм
Минимален радиус на вртење: 11м
Тежина на возило: 690кг
Носивост: 360кг
Капацитет на резервоар: 36,5л
АГРЕГАТ:
Тип: V2 цилиндри, SOHC, 8 вентили, водено ладење
Работна зафатнина: 963cm3
Максимален обртен момент: 78Nm @7000rpm
Максимална моќност: 79кс @7500rpm
Менувач: Автоматик CVT - CVTech (Made in Canada)
Пренос: Селективно 2WD/4WD со блокада на преден диференцијал, автоматска задна блокада
ПОДВОЗЈЕ:
Суспензија на тркала напред/позади: Двојни А-поставени попречни независни рамења
Амортизери: Гасни со подесување на 15 точки
Кочници: Хидраулични х2 диска предни тркала, х2 задни тркала
Бандажи и пнемватици: Алуминимуски напред 27х9 R14, позади 27х11 R14

СТАНДАРДНА ОПРЕМА: ЕРЅ управувач со подесување и заклучување, ТFT LCD дигитален контролен панел, спортско профилирани седишта со подесување, сигурносни каиши, преграда за совозоч, остава за ситници, Full-LED светла, 12V и USB приклучоци, електрично витло/чекрк, полу-врати, огледала.

ДОДАТНА ОПРЕМА: Куфери, бул бари, заштити, канистри, ветробрани, пневматици, држачи и многу друго.

БОИ:
Ferrari Red - Црвена
Ghost Grey - Сива

Повеќе инфо на: https://cfmoto.mk/proizvod/z1000-sport-eps/


*Сите возила на CFMOTO подлежат под 3 ГОДИНИ ФАБРИЧКА ГАРАНЦИЈА! Обезбеден е сервис, и секаков вид на резервни делови.

*АТV/UTV/SSV возилата се хомологирани како планински трактори (T3b). Се управуваат со Б-категорија, технички и регистрација се врши еднаш на 5 години.

*Цената е со вклучен ДДВ од 18%, возможно е плаќање преку жиро сметка. Предност за правни лица за целосен поврат на ДДВ! Се води како основно средство за оданочување.

*Можност за плаќање до 48 рати преку Sparkasse S-Leasing!

Постете го нашиот продажен салон на Ул. Пролет 4А, Центар (веднаш до главен влез на Тутунски комбинат)!

Следете не на:
Facebook: CFMOTO Macedonia
Instagram: cfmoto.macedonia

Категорија: Моторни Возила / Мотори (над 50 cc)

Се продава од: Претпријатие

CFMOTO Македонија
Ул. Пролет Бр.4А, Центар
Потврден огласувач
074203446
Испрати Е-маил до огласувачот

ATV CFMOTO CFORCE 1000 OVERLAND **НОВО** НА 48 РАТИ!!!

14499 €

CFMOTO 800MT Touring **НОВО** 5 ГОДИНИ ГАРАНЦИЈА!!!

11790 €

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам