1 / 5
ATV CFMOTO CFORCE 625 Touring **НОВО** ПЛАЌАЊЕ ДО 48 РАТИ!!!
8.290 €
Цената е фиксна
Со вклучен ДДВ
05.08.2022 13:16

Скопје Центар / Скопје

Марка:

CF Moto

Вид:

ATV/со четири тркала

Година:

2022

Модел:

CFORCE 625 Touring

CFORCE 625 Touring (T3b)

Најбараниот модел на АТВ, не само во Македонија, туку и на глобално ниво! Комбинацијата на моќ и големина, со најмодерен дизајн и сериозни технички можности, ќе ги импресионира дури и најпребирливите возачи. За овој ATV не постојат препреки. Завртете е го светот околу себе!

Технички карактеристики:
ДИМЕНЗИИ:
Должина: 2310мм | Ширина: 1180мм | Висина: 1390мм
Меѓуосовинско растојание: 1480мм
Минимален радиус на вртење: 7.4м
Тежина на возило: 395кг
Носивост: 220кг
Капацитет на резервоар: 18л
АГРЕГАТ:
Тип: 1 цилиндар, SOHC, 4 вентили, водено ладење
Работна зафатнина: 580cm3
Максимален обртен момент: 49Nm @5250rpm
Максимална моќност: 40кс @6750rpm
Менувач: Автоматик CVT - CVTech (Made in Canada)
Пренос: Селективно 2WD/4WD со блокада на преден диференцијал
ПОДВОЗЈЕ:
Суспензија на тркала напред/позади: Двојни А-поставени попречни независни рамења
Амортизери: Маслени со подесување
Кочници: Хидраулични х2 диска предни тркала, х2 задни тркала
Бандажи и пнемватици: Алуминимуски напред 25х8 R12, позади 25х10 R12

СТАНДАРДНА ОПРЕМА: LCD дигитален контролен панел, штитници за раце, дводелно седиште, Full-LED светла, наслон за грб и држачи за патници, 12V и USB приклучоци, електрично витло/чекрк, кука за приколка со ел. сигнална врска, LED осветлување на команди на управувач, огледала.
*Опционално со доплата од 600€ за ЕРЅ (електрично управување-серво)

ДОДАТНА ОПРЕМА: Куфери, бул бари, заштити, канистри, ветробрани, пневматици, држачи и многу друго.

БОИ:
KTM Crystal Orange - Портокалова (се доплаќа +200€)
Titanium Grey - Сива
Pear-powder Blue - Плава
True timber Camo - Маскирна (со порачка, се доплаќа +200€)

Повеќе инфо на: https://cfmoto.mk/proizvod/cforce-625-touring/


*Сите возила на CFMOTO подлежат под 3 ГОДИНИ ФАБРИЧКА ГАРАНЦИЈА! Обезбеден е сервис, и секаков вид на резервни делови.

*АТV/UTV возилата се хомологирани како планински трактори (T3b). Се управуваат со Б-категорија, технички и регистрација се врши еднаш на 5 години.

*Цената е со вклучен ДДВ од 18%, возможно е плаќање преку жиро сметка. Предност за правни лица за целосен поврат на ДДВ! Се води како основно средство за оданочување.

*Можност за плаќање до 48 рати преку Sparkasse S-Leasing!

Постете го нашиот продажен салон на Ул. Пролет 4А, Центар (веднаш до главен влез на Тутунски комбинат)!

Следете не на:
Facebook: CFMOTO Macedonia
Instagram: cfmoto.macedonia

Категорија: Моторни Возила / Мотори (над 50 cc)

Се продава од: Претпријатие

CFMOTO Македонија
Ул. Пролет Бр.4А, Центар
Потврден огласувач
074203446
Испрати Е-маил до огласувачот

ATV CFMOTO CFORCE 1000XC **НОВО** ПЛАЌАЊЕ ДО 48 РАТИ!!!

12990 €

CFMOTO 800MT Touring **НОВО** 5 ГОДИНИ ГАРАНЦИЈА!!!

11790 €

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам