1 / 4
YAMAHA AX-596 STEREO POJACALO DOSTA MOKJNO
11.000 МКД
14.05.2022 13:19

Кичево

PRODAVAM YAMAHA-AX 596 STEREO AMPLIFIER DOSTA DOSTA MOKJNO BEZ NIKAKVO OSTETUVANJE SPECIFICATION Power output: 100 watts per channel into 8Ω (stereo)

Frequency response: 20Hz to 20kHz

Total harmonic distortion: 0.008%

Damping factor: 320

Input sensitivity: 2.5mV (MM), 150mV (line)

Signal to noise ratio: 92dB (MM), 110dB (line)

Channel separation: 50dB (line)

Output: 150mV (line), 1V (Pre out)

Dimensions: 435 x 151 x 396mm

Weight: 11kg

Категорија: ТВ, Видео, Фото и Мултимедија / Hi-Fi / Аудио / Појачало/Засилувачи

Се продава од:

.....
Потврден огласувач
078259165
Испрати Е-маил до огласувачот

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам