1 / 4
Yamaha RX-V571 Home theater receiver 7.2
239 €
03.08.2022 13:49

Кичево

Во одлична состојба, користен во домашни услови без никаква забелешка.

7-channel 735W = 105W x 7 (6 ohms, 1 kHz, 0.9 % THD)

Front panel USB Digital Connection for iPod and iPhone

Multi-language on-screen display GUI including album art

1080p-compatible HDMI: 6 inputs (1 on front) and 1 output
HDMI front panel input for devices such as camcorders and digital cameras
Analogue and HDMI video upscaling to full HD 1080p
HDMI with 3D and Audio Return Channel
HDMI CEC with versatile control from AV Receiver remote control
HD Audio decoding with CINEMA DSP 3D (17 DSP programmes)
Auto power down function with variable time setting

Категорија: ТВ, Видео, Фото и Мултимедија / Hi-Fi / Аудио / Појачало/Засилувачи

Се продава од:

Тони
Потврден огласувач
076387723
Испрати Е-маил до огласувачот

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам