1 / 3
Се бараат возачи на камиони - Мерцедес Бремен Германија
2.400 €
Цената не е фиксна
04.11.2022 13:06

Скопје Центар / Скопје

Категорија:

Работа во странство

Пол :

Не е важно

Образование:

Не е важно

Возачка дозвола:

Ц

Познавање на јазици:

Не е важно

Компјутерски вештини :

Не е важно

Драги колеги,

за нашата компанија бараме возачи на камиони со CE категорија за локален превоз во Бремен - кај нас се добредојдени и млади професионалци или неискусни!

Во секој момент имате лице за контакт за помош во животот во Германија - на вашиот јазик.

Ќе ве обучи искусен колега и тим од професионалци (ќе ве придружува преведувач).
Комплетна регистрација на сите документи во Германија (здравство, пензија, договор - газдата е Германец)

Платата се движи од 1900 до 2500 €


-> 13,32 € / ч плус 28 € нето „Spesen“ / ден <-
Опис на работно место:
Ваше е да возите. Вие не работите физичка работа, што значи дека не товарите или истоварите.
Во текот на еден работен ден од 8 часот возите до 50 км.
99% возат право.
Возите камион со церада или камион со три оски.
Се работи во три смени, а диспечер за решавање на каков било проблем ви е секогаш достапен, 24/7.
Добивате нарачки и задачи на таблет-уредот што се наоѓа во камионот.

---->Само со ЕУ пасош ili или виза без работодавач<----

Обезбедено и сместување - соба во модерен апартман - 300 €


Вашите задачи:

- Транспорт на стоки
- Безбедно возење согласно Законот за патен сообраќај
- Кратки тури (целодневна километража 50 км)

Го носиш тоа со себе:

- Важечка возачка дозвола CE класа со идентификатор „95“
- Валидна возачка картичка
- Подготвеност за работа во смени
- Можна ноќна смена

Тоа те чека

- Плати за прекувремена работа по час
- Доплати за прекувремена и ноќна работа
- Договор за вработување на неопределено време
- Празнични и божиќни бонуси
- Лично заедништво

ВЕЗ ПРОВИЗИЈА

Слободно контактирајте не преку повик / Viber / WhatsApp:
+4915225195376 - Жељко Стојнев

Категорија: Вработување / Нудам работа

Се продава од:

Zeljko
Потврден огласувач
15225195376
Испрати Е-маил до огласувачот

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам