1 / 2
ASUS G35CG i7-11700KF/Z590-E Gaming/16 GB DDR4 RAM/SSD 512GB
999 €
12.08.2022 12:28

Тетово / Тетово

Состојба на предмет
Нов

Xaрд диск HDD:

1 TB

РАМ Меморија:

16 GB и повеќе

Модел на процесор:

Intel Core i7

Тип на хaрд диск:

SSD

Се продава high-end ASUS ROG G35CG десктоп куќиште со следната конфигурација:

CPU+LIQUID COOLER: 11th gen Intel i7-11700KF @ 3.60ghz (16M Cache, up to 5.0 GHz, 8 cores)
-Asus rog strix RGB liquid cpu cooling with 2 fans

MB: Матична плоча ASUS ROG STRIX Z590-E GAMING WIFI - Intel Z590

RAM: Dual Channel DDR4-3200 ( 1600 MHz ) - 16GB

STORAGE: SSD m2 nvme 80mm - 512 GB + HDD 1TB

RISER FOR GPU

PSU: Chieftec 750W Gold

AUDIO: High Definition 7.1 Channel Audio

CASE: w/ Aura sync

Лиценциран Windows

Комјутерот е некористен и е без графичка! Цена на куќиштето по делови во gjirafa e 1600€. Гаранција има до декември 2023та

MOZE ZAMENA ZA KOLA

Категорија: Компјутери / Десктоп компјутери

Се продава / Можна е замена од:

Vlado
Потврден огласувач
077701437
Испрати Е-маил до огласувачот

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам