1 / 12
МОДЕРНА КУЌА / SHTEPI MODERNE / MODERN HOUSE /
189.000 €
Цената не е фиксна
190.000 €
31.05.2023 17:44

Дебар / Дебар

Број на соби:

7

Квадратура:

440 m²

Број на спратови:

3 спрата

Греење:

Централно

Дворна површина:

300 m²

Тип на домот:

Една семејна куќа - Самостојна

Состојба:

Нова

Опрема:

Луксузен

Година на градба:

2017

Година на реновирање:

2017

Број на балкони:

2 Балкони

Број на бањи:

4

Подрум:

Да

Број на паркинг/гаража:

Гаража + 3 Паркинг места

Ориентација:

Југ

Адреса:

Grad Debar

*AL:
-Sipërfaqja e Truallitt 300m2.
-Siperëfaqja e brendshme 440m2.
-Shtëpia është e ndërtuar në vitin 2017,me materiale të cilësisë së lartë nga themelet deri tek çatita.
-Posedon dokumentacion të rregullt me ​​fletpronësi.
-Gjithçka është e re si brenda ashtu edhe jashtë.
-Ambienti i brendshëm është i pajisur me mobiljet më të fundit të klasit të parë.
-Shtëpia është e pajisur me sistem izolimi të brendshëm dhe të jashtëm.
-Çatia është komplet e izoluar.
-Cilësi e lartë në të gjitha dritaret dhe dyert.
-Shtëpia posedon sistem me ngrohje qëndrore në dysheme në të gjithë sipërfaqen e brendshme si dhe posedon radiatorë në të gjitha dhomat e gjumit.
-Posedon 7 dhoma nga të cilat:
3 janë dhoma të hapura,
3 janë dhoma gjumi,
1 dhomë është e mbyllur.
-Posedon dy kuzhina.
-Shtepia posedon 4 banjo te kompletuara.
-Shtëpia është e pajisur me kamera sigurie si dhe sistem alarmi.
-Ka sistem qëndror për ngrohje të ujit në të gjithë shtëpinë.
-Ka një garazh me një derë elektronike.
-Shtëpia ka edhe shumë hapësira që nuk i kam fotografuar pasi që limiti i fotove ne ketë webfaqe është 12 foto!
-Ka oborr para dhe pas shëpisë të rrethuar me mur nga guri, si dhe vend parkimi para shtepisë. Shtëpia gjendet në qytetin e Dibrës. Ju ftoj ta vizitoni!

*MK:
-Површина на земјиште 300м2.
-Внатрешна површина 440м2.
-Куќата е изградена во 2017 година, со висококвалитетни материјали од темелите до покривот.
-Поседува редовна документација со имотен лист.
-Се е ново и внатре и надвор.
-Внатрешноста е опремена со најнов мебел од прва класа.
-Куќата има внатрешна и надворешна изолација.
-Кровот е целосно изолиран .
-Висок квалитет во сите прозори и врати.
-Куќата има парно централно на подот низ внатрешноста како и поседува радијатори во сите спални соби.
-Поседува 7 соби од кои:
3 се отворени соби,
3 се спални соби,
1 соба е затворена.
-Поседува две кујни.
-Куќата има 4 комплетни бањи.
-Куќата е опремена со безбедносни камери и алармен систем.
-Има централен систем за греење на водата низ куќата.
-Има гаража со електронска врата.
-Куќата има и многу простори кои не сум ги фотографирал бидејќи лимитот на фотографии на оваа веб-страница е 12 фотографии!
-Има двор, позади и пред куќатa, опкружен со камен ѕид, како и паркинг простор пред куќата. Куќата се наоѓа во градот Дебар. Ве поканувам да го посетите!
Категорија: Недвижности / Куќи / Вили

Се продава од:

TANI
Потврден огласувач
076777008
Испрати Е-маил до огласувачот

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам