1 / 12
Yamaha R-S300, model (2010-17)
9.000 МКД
Денес 12:32

Кисела Вода / Скопје

Испраќам по карго    

Prekrasen ured od ponovata generacija na renomiraniot japonski brend, Stereo AM/FM Receiver (2010-17) Yamaha R-S300 vo isklucitelno dobra rabotna i vizuelna sostojba. Mozna proba vo sekoe vreme.
Specifications
Tuning range: FM, MW
Power output: 50 watts per channel into 8Ω (stereo)
Frequency response: 20Hz to 20kHz
Total harmonic distortion: 0.015%
Damping factor: 150
Input sensitivity: 3.5mV (MM), 200mV (line)
Signal to noise ratio: 87dB (MM), 100dB (line)
Channel separation: 50dB (line)
Output: 200mV (line)
Speaker load impedance: 4Ω (minimum)
Dimensions: 435 x 151 x 387mm
Weight: 8.8kg

Категорија: ТВ, Видео, Фото и Мултимедија / Hi-Fi / Аудио / Појачало/Засилувачи

Се продава од:

Predrag
Потврден огласувач
070402215
Испрати Е-маил до огласувачот

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам