1 / 7
Behringer PB100 Preamp Booster - предпојачало, засилувач
1.800 МКД
Цената не е фиксна
Испрати предлог цена

Продавачот прифаќа предлози за цена

08.06.2022 01:52

Кратово

Испраќам по карго    

[НОВО] Behringer PB100 Preamp Booster - предпојачало, засилувач [користено е само 1-2 пати дома]

Многу квалитетна педала Behringer PB100 Preamp Booster - предпојачало, засилувач (Германски квалитет)

Го засилува звукот на вашата гитара, бас или останат музички инструмант, ,може да додаде бас или високи

Може да се користи и како BASS overdrive

(цената не е фиксна, може да се договориме со заинтересирани за попуст)

Официјален сајт:
https://www.behringer.com/behringer/product?modelCode=P0429


PREAMP/BOOSTER PB100 Preamplifier/Volume Booster

Boost the volume and shape the sound of any instrument

Switch to turbo-mode when playing solos
Boost up piezo pickups to match regular amplifier inputs Dedicated Gain, Bass and Treble controls for awesome sound shaping
Status LED for effect on/off and battery check
Runs on 9 V battery or the BEHRINGER PSU-SB DC power supply (not included)
First-class electronic On/Off switch for noise-free operation High-quality components and exceptionally rugged construction ensure long life Conceived and designed by BEHRINGER Germany

Категорија: Музички инструменти и опрема / Музички инструменти / Гитари/Електрични гитари

Се продава од:

Даниел
Потврден огласувач
077706103
Испрати Е-маил до огласувачот

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам