1 / 9
Ryzen 7 1700
7.700 МКД
Испрати предлог цена

Продавачот прифаќа предлози за цена

24.05.2022 07:28

Битола / Битола

Се продава процесор Ryzen 7 1700, со следната спецификација:
AMD Ryzen™ 7 Desktop Processors
# of CPU Cores 8
# of Threads 16
Max. Boost Clock Up to 3.7GHz
Base Clock 3.0GHz
L1 Cache 768KB
L2 Cache 4MB
L3 Cache 16MB
Default TDP 65W
Processor Technology for CPU Cores 14nm
Unlocked for Over clocking Yes
CPU Socket AM4

Користен на фабрички сетинзи за домашна употреба и лајт гејминг а се продава поради направена надградба. Истиот доаѓа во фабричкото пакување и гратис нов АМД кулер (воопшто не користен) со фабричка термална паста на него.

Категорија: Компјутери / Делови за Компјутери и додатоци / Процесори / Кулери

Се продава од:

Контакт
Dragorska, 76b
Потврден огласувач
077646686
Испрати Е-маил до огласувачот

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам