1 / 1
Kompjuter - konfiguracija Intel i7 8700k, RTX 3070
1.200 €
02.07.2022 15:38

Велес / Велес

Xaрд диск HDD:

250 GB

РАМ Меморија:

16 GB и повеќе

Модел на процесор:

Intel Core i7

Тип на хaрд диск:

SSD

Се профава компјутер во супер состојба со следната конфигурација:
Матична - Gigabyte Z390 D DDR4 4266 MHZ cо гаранција до 30.01.2023г.
Процесор - Intel i7 8700k 3.7 GHz
Графичка - Gigabyte RTX 3070
PAM - 16 GB - 2 × 8 GB Kingston HyperX Fury 3200 MHz - гаранција до 30.01.2025г.
Напојување - 750w Sharkoon SilentStorm Bronze Plus Real Power
HDD - 1 TB Toshiba
SSD - M.2 Samsung NVMe 970 EVO Plus 250 GB
Куќиште - ATX Midi Tower Case Sama Inpower Wrist Gaming Black ARG Strip 3 со дополнителни три кулери Deep Cool RF120 RGB led.

Категорија: Компјутери / Десктоп компјутери

Се продава од:

Vladimir
Потврден огласувач
078228610
Испрати Е-маил до огласувачот

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам