1 / 4
Куќи во Охридската чаршија
1 €
Цената не е фиксна
15.03.2023 14:09

Охрид / Охрид

Број на соби:

6

Квадратура:

106 m²

Број на спратови:

1 спрат

Греење:

Струја

Дворна површина:

74 m²

Тип на домот:

Мулти семејна куќа

Состојба:

Стара

Опрема:

Празен

Година на градба:

1976

Година на реновирање:

1976

Број на балкони:

1 Балкон

Број на бањи:

1

Подрум:

Не

Број на паркинг/гаража:

Нема

Ориентација:

Исток

Адреса:

Св.Климент Охридски

Се продава спрат од куќа 116 квадрати во строг центар на Охрид на самата Стара Чаршија.Има одобрение за реконструкција.Во продолжение на истата се продава уште еден објект со основа од 74 квадрати,со платени комуналии и сите потребни документи за надградба и доградба(приземје,меѓуспрат.спрат со подкровје).
Доколку двата објекта се купат во комплет цената ке биде по поволна.Објектите имаат Стамбено комерцијална намена по важечкиот ДУП.
За информации барајте го
Мики +389 78265669

Категорија: Недвижности / Куќи / Вили

Се продава / Можна е замена од:

МИКИ
Потврден огласувач
+389 78265669
Испрати Е-маил до огласувачот

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам