1 / 3
Мотокултиватор OKAY NP – 100FC-Z дизел
36.900 МКД
18.08.2022 13:48

Илинден / Скопје

Состојба на предмет
Нов

Спецификации за NP – 100 FC-Z

✅ Директен кардански пренос на моторот
✅ Eкономичен и ергономичен дизел мотор со моќност од 7,5 коњски сили.
✅ Широчина на фрезирање 100 cm
✅ Кардански излези – 1
( опционо за приклучок )
✅ на ножеви на фрезата – 8×3(12) ножеви на лева и десна страна вкупно 24 ножеви
✅ Длабочина на фрезирање 10-15 cm
✅ Потрошувачка на гориво 400ml на 1 час
✅ Тежина 84 кг

Можност за плаќање на рати.

Агро Илинден ДС
н. Илинден
тел. 070 750 525

Категорија: Моторни Возила / Земјоделски возила / Останато

Се продава од:

АГРО ИЛИНДЕН ДС
ул. 500 бр. 2, Илинден с. Марино
Потврден огласувач
070750525
Испрати Е-маил до огласувачот

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам