1 / 1
Ниви за фотоволтаици и производство на струја
4 €
Цената не е фиксна
Испрати предлог цена

Продавачот прифаќа предлози за цена

01.08.2022 11:38

Неготино / Неготино

Квадратура:

19000 m²

Тип на земјиште:

Земјоделско

Се продаваат 2 ниви во С. Пепелиште, Неготинско, еден од најсончевите региони во Македонија, со над 300 сончеви денови во годината.

Многуте сончеви денови и екстремно високите летни температури, ги прават погодни за поставување на соларни панели - фотоволтаици и производство на струја.

Едната нива е 8.3 декара и на 30 метра од неа поминува далновод.

Другата нива е 10.8 декара и на 100 метра има бандера.

Инфо Диме 071250907

Nivi niva struja fotovoltaici solarni paneli

Категорија: Недвижности / Плацеви и Ниви

Се продава / Можна е замена од:

Dime
Потврден огласувач
071250907
Испрати Е-маил до огласувачот

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам