1 / 1
Се бара Механичар за вилушкари и платформи
По Договор
28.06.2022 16:25

Куманово / Куманово

Категорија:

Машинство

Пол :

Не е важно

Образование:

Останато

Возачка дозвола:

Б

Познавање на јазици:

Други јазици

Компјутерски вештини :

Добро

ТЕРМАЛИФТ, Водечка компанија во Македонија за продажба, изнајмување и сервис на нови и репарирани вилушкари и подвижни платформи. Резервни делови, Персонални и Товарни лифтови.

Има потреба да вработи:

MEХАНИЧАР

Задачи:
• Поправка на вилушкари, подвижни платформи и сл. машини.
• Детектирање на кварови / проблеми
• Ремонт на мотор и менувач
• Одговорен за задолжените алати и опрема.

Потребно:
• Искуство во автомеханика од минимум 2 години
• Основно познавање на хидраулика
• Основно незадолжително познавање на компјутерска дијагностика
• Основно незадолжително познавање на компјутерска дијагностика
• Возачка дозвола – Б категорија
• Основно незадолжително познавање на Англиски јазик поради обуки во TOYOTA EU

Поставеност во организација:
• Директно одговара на Технички Директор

Компанијата нуди:
• Плата од 36.000 до 48.000 во зависност од покажаниот резултати.
(Платата е пониска за времетраење на обуката / тест периодот – максимум првите 2 месеци)
• Платата можно е да биде и повисока од 48.000 во зависност од иновативноста, заинтересираноста и покажаниот резултат.
• Обуки и тренинзи во областа која работи.
• Модерни, Високо квалитетни услови за работа.
• Топол оброк
• 2 паузи
• Платени патни трошоци (вон Куманово)
• Годишни рекреативни семинари организирани од компанијата.

Доколку сметате дека ги исполнувате горенаведените услови
Вашето CV испратете го на filip.d@termalift.com.mk
Компанијата се наоѓа во КУМАНОВО

Категорија: Вработување / Нудам работа

Се продава од: Претпријатие

ТЕРМАЛИФТ
Улица 100, Индустриска Зона, Karposh
Потврден огласувач
031443200
Испрати Е-маил до огласувачот

Novi Racni Paletari i Stakeri od 500 kg do 3.5 tona

0 €

Elektricen Paleten vilushkar - Linde 1.6 t - 2909 repariran

0 €

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам