1 / 12
DENON AVR 1508 7X100W HDMI OPTIKA TRANZISTORSKI IZLEZI FABRI
159 €
08.09.2022 23:13

Прилеп / Прилеп

DENON AVR 1508 7X100W HDMI OPTIKA TRANZISTORSKI IZLEZI FABRICKA SOSTOJBA ORGINAL DALECINSKO I PROSPECT KVALITETEN I MOKEN ZVUK ODLICEN STEREO MOD I SARAUND MODOVI

CENA 159 EU
075 491 409

Specifications
Tuning range: FM, MW

Power output: 100 watts per channel into 6Ω (stereo)

Surround output: 100W (front), 100W (center), 100W (rear)

Frequency response: 10Hz to 100kHz

Total harmonic distortion: 0.08%

Input sensitivity: 200mV (line)

Signal to noise ratio: 98dB (line)

Output: 200mV (line), 1.2V (Pre out)

Speaker load impedance: 6Ω to 16Ω

Digital inputs: coaxial, optical

Video Connections: HDMI, component, composite, SVHS

Dimensions: 434 x 171 x 383mm

Weight: 10.9kg

Accessories: RC-1075 remote control

Категорија: ТВ, Видео, Фото и Мултимедија / Hi-Fi / Аудио / Радио ресивери

Се продава од:

kire
Потврден огласувач
075491409
Испрати Е-маил до огласувачот

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам