1 / 8
Se prodava pojacalo Sony TA-F 450 D kako novo
6.500 МКД
Цената е фиксна
7.000 МКД
14.08.2022 08:14

Битола / Битола

Se prodava mnogu retko pojacalo od Sony serija so vgraden DAC(Digital-to-Analog Converter).Pojacaloto e ispravno se funkcionira i e dosta zacuvano kako novo,mn mokno i dobar zvuk.
Mnogu dobri karakteristiki :
Continuous power 20 Hz - 20 kHz
4 Ohm: 2 x 80 W (0.008%)
dynamic performance
4 Ohm: ~ 105 W pro Kanal
8 Ohm:
Intermodulation: < 0,008% 80 W /4 Ohm
Power bandwidth: 7 Hz - 35000 Hz (4 ohms / 40 W)
Frequency Response: 7Hz - 100000Hz +/- 3dB
Damping factor: 50 (8 ohms, 1kHz)
Signal-to-noise ratio (unweighted/weighted according to IHF `78):
Phono MC 68/75 dB
Phono MM 88/86 dB
Hochpegel 100/88 dB
DAC
Frequency Response: 5Hz - 20000+-0.8dB
Distortion: > 0.003% (1kHz)
Dynamik: > 107dB
Samplingfrequency: 44,1 kHz

Informacii na tel 075 426 566
Cenata e fiksna

Категорија: ТВ, Видео, Фото и Мултимедија / Hi-Fi / Аудио / Појачало/Засилувачи

Се продава / Можна е замена од:

======
Потврден огласувач
***********
Испрати Е-маил до огласувачот

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам