1 / 6
CFMOTO 650MT **НОВО** 3 ГОДИНИ ГАРАНЦИЈА!!!
6.790 €
Цената е фиксна
Со вклучен ДДВ
05.08.2022 13:17

Скопје Центар / Скопје

Состојба на предмет
Нов

Марка:

CF Moto

Вид:

Туринг

Година:

2022

Модел:

650MT

650MT

Најпродаваниот CFMOTO моторцикл во светот!
Сакате да преминете од асфалт на возбудливи неистражени терени, тогаш 650МТ ги нуди вистинските перформанси за вас. Базиран на модуларна платформа, отвара можности за најразлични примени на користење...долги релации, Off-Road, градски мотор. Правилен избор за сите што сакаат да го добијат максимумот за платениот износ.

Технички карактеристики:
ДИМЕНЗИИ:
Должина: 2180мм | Ширина: 835мм | Висина: 1332мм
Меѓуосовинско растојание: 1425мм
Минимален радиус на вртење: 5.4м
Тежина на возило: 218кг
Носивост: 150кг
Капацитет на резервоар: 18л
АГРЕГАТ:
Тип: Паралел, 2 цилиндра, DOHC, 8 вентили, водено ладење
Работна зафатнина: 649cm3
Максимален обртен момент: 62Nm @7000rpm
Максимална моќност: 60кс @9000rpm
Менувач: Мануелен, 6-степен
Електроника: Bosch
ПОДВОЗЈЕ:
Амортизери: Предни: KYB Upside Down со целосно подесување ; Позади: KYB моно, со подесување
Кочници: Ј.Јuan xидраулични, х2 диск напред, х1 позади, со двокaналeн Continental ABS
Бандажи и пнемватици: Алуминимуски 17", со Pirelli Angel GT гуми 120х70 R17 напред, 160х60 R17 позади

СТАНДАРДНА ОПРЕМА: LCD дигитален контролен панел, штитници за раце, ветробран со подесување на висина, подесувачки режими за возење, дводелно седиште, Full-LED светла и сигнализација.

ДОДАТНА ОПРЕМА: Куфери, Crash Bars заштити, кациги, јакни, штитници, ветробрани, држачи и многу друго.

БОИ:
Athens Blue - Плава
Nebula White - Бела

https://cfmoto.mk/proizvod/mt-650-abs/

*Сите возила на CFMOTO подлежат под 3 ГОДИНИ ФАБРИЧКА ГАРАНЦИЈА! Обезбеден е сервис, и секаков вид на резервни делови.

Постете го нашиот продажен салон на Ул. Пролет 4А, Центар (веднаш до главен влез на Тутунски комбинат)

Следете не на:
Facebook: CFMOTO Macedonia
Instagram: cfmoto.macedonia

Категорија: Моторни Возила / Мотори (над 50 cc)

Се продава од: Претпријатие

CFMOTO Македонија
Ул. Пролет Бр.4А, Центар
Потврден огласувач
074203446
Испрати Е-маил до огласувачот

UTV CFMOTO UFORCE 600 EPS **НОВО** ПЛАЌАЊЕ ДО 48 РАТИ!!!

11890 €

ATV CFMOTO CFORCE 625 Touring **НОВО** ПЛАЌАЊЕ ДО 48 РАТИ!!!

8290 €

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам