1 / 2
ГПС уред за следење возила
3.900 МКД
Цената е фиксна
29.06.2022 14:41

Скопје Центар / Скопје

Испраќам по карго    

Состојба на предмет
Нов

ГПС уред за следење возила (автомобили, моторцикли, камиони), со вклучена 12 месечна претплата, без дополнителни трошоци.

Заштедете на тековни трошоци на работење.
Бенефит од примена на системот:
• Заштеда на гориво до 30%, кај одредени случаи многу повеќе
• Заштеда на трошоци на одржување на возилата
• Оптимизација на рута на движење за посета на клиенти
• Зголемување на продуктивноста и ефикасноста на работењето
• Зголемување на персоналните клучни индикатори на работење.

Специфичности:
• Реконструкција на траекторија на движење
• Детални извештаи и анализи
• Евиденција и извештај за направени трошоци
• Потсетување за сервисирање и регистрација
• Опција за мониторинг на температура во товарниот простор
• Опција за следење на ниво на гориво во резервоарот
• Аларми за надминати брзини на движење
• Алармните дојави пристигаат преку емаил
• Корисничка апликација преку веб и за смарт телефон
• Уредот е според стандардот за вградување во возила и скриен при самата монтажа.

Професионална опрема за следење на возила со можност за поврзување на додатоци и вклучена апликација за следење за Android и iOS. Преку нашата платформа ќе ги намалите трошоците за гориво, одржување, сервиси и незгоди до 50% во првите 3 месеци.

Со користење на GPS опремата за следење ќе ги добиете следниве инфромации за вашите возила:

- Локација
- Брзина
- Адреса
- Статус на мотор (вклучен/исклучен)
- Време на движење/мирување
- Време на користење вон работно време
- Вкупно изминати километри
- Број на работни часови
- Број на посетени објекти
- Број на прекршоци
- Поминати рути
- Надморска висина
- Дојави во реално време преку СМС, е-пошта

Со вградување на дополнителна опрема ќе можете да добиете податоци за:

- Вкупно потрошено гориво
- Вкупно наточено и одлеано гориво
- Изминати километри
- РПМ
- Температура на мотор
- Дојава за грешки на моторот
- Идентификација на возач
- Паник тастер
- Комуникација со возач

Цената на уредот е без вклучена монтажа.

Категорија: Услуги, Сервисери / Останато

Се продава од:

Мартин Ивановски
Потврден огласувач
079374121
Испрати Е-маил до огласувачот

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам