1 / 2
PHILIPS CD 614 аудиофилски
2.800 МКД
15.06.2022 14:21

Карпош / Скопје

Продавам аудиофилски PHILIPS CD 614 player, 1991. Нов околу 300 евра. ЦД механизам: CDM-4/19 транспорт, Dual TDA1543 DAC, што е нешто како минијатурен TDA1541. пластичен супер-лесен плеер 99% , но дава изненадувачки префинети звуци. Всушност, овој плеер звучи толку многу убаво што можам да го слушам цел ден без да чувствувам дека ми недостасува нешто друго освен што басот е малку светол. Музиката е реалистична. Ова е многу течен и деликатно детален плеер. Исто така, лесно може да се надгради со лепење изолација за намалување на вибрациите насекаде каде што има простор и со исклучување на излезот на слушалките. Ова го прави плеерот да звучи поцелосно, подинамично и поцврсто и ќе ви се допадне неговиот звук, додека не почнете да се споредувате со драгите модели како што се Marantz CD94MKII и CD11LE. Звучно (со модови), и покрај мултибит dac, би го ставил поблиску до CD624, CD951 и делумно до CD11 од CD94 и сите други постари мултибитни плеери. Тоа е вистински убав баланс на класичниот звук и помодерен звук, на суптилност и музикалност. Посебно со ставена аудио изолација и ставени подлоги за амортизација, и исклучени слушалки, звучи многу поцврсто и колоритно. Овој плеер треба да се има.

Specifications:
Disc format: CD
Digital converter: TDA1543
CD Mechanism: CDM-4/19
Frequency response: 20Hz to 20kHz
Dynamic range: 80dB
Signal to Noise Ratio: 90dB
Channel separation: 80dB
Total harmonic distortion: 0.05%
Line output: 2V
Digital outputs: coaxial
Dimensions: 420 x 280 x 104mm
Weight: 4.4kg
Year: 1991

Категорија: ТВ, Видео, Фото и Мултимедија / Hi-Fi / Аудио / ЦД плеери

Се продава од:

Ванчо
Потврден огласувач
078382153
Испрати Е-маил до огласувачот

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам