1 / 9
LED FENER ZA ZASTITA OD DIVI ZIVOTNI ZA 1000m2
1.200 МКД
Цената е фиксна
11.08.2022 07:40

Кочани / Кочани

Состојба на предмет
Нов

- LED FENERI ZA ZASTITA OD SEKAKVI DIVI ZIVOTNI SO OSVETLUVANJE I TREPERENJE NA SEKOJ 3 SEKUNDI.SEAKTIVIRA SAMO NOKNO VREME NA SENZOR KOJ E VGRADEN VNATRE.RABOTI NA BATERII KOJ TRAJAT 2-3 MESECI. SE POSTAVUVA NA ZASADENI SEKAKVI POVRSINI ZA SEKAKVI KULTURI KADE PODLEZATLEZAT NA OPASNOST OD DIVI ZIVOTNI.STITAT POVRSINA DO 1000m2. NEMA ZVUK ILI PUKANKE ,TUKU SAMO SVETKANJE MA 3 SEKUNDI POGODEN ZA BLIZU NASELENI.MESTA,PLANINSKI MESTA,ILI.DALECNI NIVI KADE NEMA POSTOJAN MADZOR.

Уредот се користи за заштита од диви свињи на сите терени посеани со овошни и зеленчукови култури, полиња со сончоглед и пченка, како и секаде каде што дивите свињи им штетат на фармерите.
Карактеристики и принципи на работа:

Уредот е фотосензитивна батериска ламба која ги плаши дивите свињи со тоа што ги вклучува и исклучува на секои 3 секунди како светилник.

Осветлува површина од околу 1.000 m2.

Благодарение на сензорот за светлина, работи ноќе и автоматски се исклучува во текот на денот.

Работи со 2 големи батерии со просечно времетраење од 2-3 месеци.

Фотосензитивната фенерче е отпорна на надворешни услови.

Апаратот е водонепропустлив.

PRAKAME SEKOJ DEN VO SEKOE VREME NIZ CELA MAKEDONIJA. 077 735 790 070 607 455

Категорија: Слободно време и хоби, Животни / Животни / Останато

Се продава од:

ZORAN
https://reklama5.mk/PremiumDetails?id=8962
Потврден огласувач
070-607-455 070-899-795 077-735-790
Испрати Е-маил до огласувачот

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам