1 / 12
Volkswagen Tiguan 2.0 TDI Track & Field 4Motion
11.600 €
25.07.2022 14:10

Охрид / Охрид

Марка:

VW Volkswagen

Модел:

Tiguan

Година:

2008

Гориво:

Дизел

Километри:

200000

Менувач:

Рачен

Каросерија:

Теренци - SUV

Боја:

Златна

Регистрација:

Македонска

Регистрирана до:

06.2022

Сила на моторот:

100 kw / 136 ks

Kласа на емисија:

Еуро 4

-Година на производство: 2008
-Прва регистрација: 10/2008
-Километража: 238000 km
-Гориво: Дизел
-Моќност: 103kw/140кс
-Зафатнина на моторот: 1968cc
-Менувач: Рачен/ 6 брзини
-Еколошка класа: EURO4
-Земја на потекло: Германија
-Потрошувачка (за ново возило):
градска 6.3l/100km; отворено 4.8l/100km; просечно 5.3l/100km
Дополнителна опрема
-Климатроник двозонски
-навигација
-фабричко радио со CD
-подеслив кожен волан
-темпомат
-греачи на седишта
-автоматски светла
-електрична паркинг кочница
-AutoHold опција
-паркинг сензори
-електрични надворешни ретровизори со греење
-греачи на задно стакло
-електрика на предни и задни стакла
-светла против магла
-фабрички алуминиумски тркала
-ЕУРО кука
Платени сите давачки до регистрација
Сервисна книшка со сите сервиси
Перфектна состојба
ЦЕНА: 11600 еур

Категорија: Моторни Возила / Автомобили

Се продава од: Претпријатие

TEREN AUTO PLUS
Ul. Naum Ohridski 117 n. Raca Ohrid
Потврден огласувач
075 249 979
Испрати Е-маил до огласувачот

BMW 1er 116d

10400 €

Skoda Yeti 2.0 TDI Ambition

9400 €

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам