1 / 1
ГРАДЕЖЕН ПЛАЦ КАЈ Ј.П.Комуналец
100 €
21.06.2022 10:23

Битола / Битола

Квадратура:

1800 m²

Тип на земјиште:

Градежно

Градежниот плац од 1800м2 располага со 2 маркици за градба според ДУП со намена на градба Г4 со градба до кровен венец од 7,5м .Градежниот плац можи да биди поделен на две посебни градежни парцели. На едната парцела има изграден постоечки објект од 200м2 а цената е 120 евра од м2. а празниот плац е 100 евра од м2.

Категорија: Недвижности / Плацеви и Ниви

Се продава од:

Агенција за недвижности ИТОН-БС
Ул.Климент Охридски 35/1 Пелагонка 2
Потврден огласувач
071/56 33 85
075/24 11 02
Испрати Е-маил до огласувачот

ПЛАЦ 290М2 УШИЦИ - СТРЕЛИШТЕ

6500 €

ЗЕМЈОДЕЛСКА ПАРЦЕЛА ОД 21200 м2-ЖАБЕНИ

5 €

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам