1 / 5
Laser OPT SHR E- Light Machine
6.500 €
Цената не е фиксна
29.03.2023 14:52

Карпош / Скопје

Испраќам по карго    

Laser OPT SHR E-light machine
Wrinkle removal, facelift, skin lift (530nm)
It combines E-light (IPL and RF) technique, that is also said electromagnetic wave and IPL heat energy, to increase dermis layer temperature, stimulate collagen fibre rebirth and rearrangement, so as to do wrinkle removal, face lift and lift skin without pain.
Hair removal (640nm)
E-light takes strong pulse IPL and bipolar radio frequency electromagnetic wave with special width-spectrum, selectively acts on target texture, to do skin rejuvenation, freckle removal, hair removal, wrinkle removal effectively. It uses light with selective inhalation, through hair nipple of hair trunk and hair folliculus, which exists rich melanin cell, to inhale strong pulse IPL, produce heat energy into hair folliculus, folliculus temperature will be rapidly increased and the foliculus will be putrescence, so that can effective remove hair forever. Based on IPL technique, it combines radio frequency energy which can down to hypodermal 15mm, directly acts on hair folliculus, make their melanin inhale more energy, so that has better effect on tiny thin hair, light hair, golden hair and white hair. Laser hair removal is very safety on all colored skin and hair. E light's RF energy can directly work on hair follicle that is 15nm under derma, so it is also good at thin light hair removal.
Dispel deep freckle, epidermis freckle, whiten skin, dispel thread vein (480nm)
It uses Hemoglobin and pigment group which can inhale light selectively and dissolve, to increase target texture temperature. Under the premise not to damage normal skin tissue especially epidermis, make target texture, putrescence, so as to get good therapy.
Acne skin therapy
It uses IPL and RF energy, act on and kill Ciprofloxacin bacilli existed in acne, decrease sebaceous gland activation, at same time, it will elimite pigmentation, stimulate deep collagen rebirth and rearrangement, so as to get good result
50*60*65cm
16kg
Included: Glasses for the master, glasses for the client, a funnel for water, instructions in English language, case, custom clearance, EU certificate and delivery door to door. For any more information please feel free to contact me at any time.


E-light зема силен импулсен IPL и биполарен радиофреквентен електромагнетен бран со посебен широчински спектар, селективно делува на целната текстура, за ефикасно да врши подмладување на кожата, отстранување на пеги, отстранување на влакна, отстранување на брчки. Користи светлина со селективно вдишување, преку брадавицата на косата на стеблото на косата и фоликулусот на косата, кој постои богата меланин клетка, за вдишување на силен пулс IPL, производство на топлинска енергија во фоликулите на косата, температурата на фоликулусот брзо ќе се зголеми и фоликулот ќе биде гнилост, така што кои можат ефикасно да ги одстрани влакна засекогаш. За дополнителни информации побарајте ме во секое време.

Категорија: Здравје, Убавина додат. и опрема / Депилација и Производи за бричење / Ласерски уреди

Се продава од:

Mishel
Потврден огласувач
070397450
Испрати Е-маил до огласувачот

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам