1 / 8
Деловен простор во центар на Штип (промаја)
500 €
09.07.2022 13:00

Штип / Штип

Состојба на предмет
Нов

Квадратура:

131 m²

id: rb1047/ива лола рибар 71
штип македонија
500€/месец
https://we4home.mk/rental/delove-prostor-centar-stip-promaja/
description
деловен простор во центар на штип (промаја)
warehouse - штип
Се издава подготвен деловен простор во центарот на Штип кај зградата промаја со површина од 131м2. Просторот се наоѓа на високо приземје, среден и спремен за издавање, има два влеза посебни само за тој простор, подот е со плочки, прозорите и вратите се пвц со зебра завеси, нов тоалет комотен, клима инвертер, можност за греење на парно(пелети). Просторот е погоден за повеќе намени, исто така има и можост за уредување во зависност од потребите на новиот закупец. Просторот има исто така и засебен саат за вода и струја.

Услови за изнајмување:
– Просторот се изнајмува на период најмалку од две години
– Објектот не се издава за секакви намени
– При издавање се наплаќа наем за два месеца
– Сметките за струја, интернет и вода се на товар на наемникот и се плаќаат месец за месец
– Сите штети во објектот ги подмирува закупецот.

Категорија: Недвижности / Деловен простор / Канцеларија

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам