1 / 1
Intel® Core i9-10850K (20M Cache, up to 5.20 GHz)
19.000 МКД
Цената е фиксна
Со вклучен ДДВ
25.06.2022 11:27

Кисела Вода / Скопје

Продавам неколку месеци користен Core i9 10850K
Total Cores: 10
Total Threads: 20
Max Turbo Frequency: 5.20 GHz
Intel® Thermal Velocity Boost Frequency: 5.20 GHz
Intel® Turbo Boost Max Technology 3.0 Frequency: 5.10 GHz
Intel® Turbo Boost Technology 2.0 Frequency: 5.00 GHz
Processor Base Frequency: 3.60 GHz
Cache: 20 MB Intel® Smart Cache
Bus Speed: 8 GT/s
TDP: 125 W
Configurable TDP-down Base Frequency: 3.30 GHz
Configurable TDP-down: 95 W

Може замена стрикно за i5 Или i7 (10та или 11та генерација)

Категорија: Компјутери / Делови за Компјутери и додатоци / Процесори / Кулери

Се продава од:

Продавач
Потврден огласувач
070261980
Испрати Е-маил до огласувачот

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам