1 / 1
ОПЕРАТОРИ ВО ПРОИЗВОДСТВО: ФАРБАРИ, МОНТЕРИ, CNC ОПЕРАТОРИ
20.000 МКД
Цената не е фиксна
10.07.2022 13:00

Гази Баба / Скопје

Состојба на предмет
Нов

Категорија:

Производство, Индустриски професии

Пол :

Не е важно

Образование:

Средно училиште

Возачка дозвола:

Не е важно

Познавање на јазици:

Не е важно

Компјутерски вештини :

Не е важно

Вабтек МЗТ АД Скопје, дел од интернационалната Wabtec Corporation и лидер во производството на сопирачки системи за железнички возила, поради проширување на својот тим има потреба од:
ОПЕРАТОРИ ВО ПРОИЗВОДСТВО:
ФАРБАРИ, МОНТЕРИ, CNC ОПЕРАТОРИ
За позицијата:
Врши машинска обработка на делови и склопови, бојадисување на делови, монтажа и испитување.

Главни одговорности:
- Нагодува CNC машина и врши машинска обработка на делови на CNC машина
- Чита и применува техничка документација
- Изработува пробно парче, го доставува на контрола и по потреба спроведува корекции
- Врши проверка, визуелна и со мерење на изработените парчиња и одговара за квалитетот и количината на изработката
- Ја надгледува работата на машините, открива и пријавува неисправности во функционирањето на машината
- Врши подготовка за бојадисување на метални делови и нивно бојадисување
- Врши монтажа и испитување на склопови со рачни и електрични алатки

Потребни квалификации:
Образование од технички струки (машински инженер, машински техничар и слично)
Искуство со работа на CNC машини или работа во производство
Познавање на техничка документација и технички цртеж
Подготвеност за работа во смени

Нудиме:
- Компетитивни редовни месечни примања во зависност од знаењата и искуството
- Платени сите задолжителни додатоци и надоместоци според закон
- Oбуки, бонус програми и можност за личен професионален развој
- Работно искуство во динамична интернационална бизнис средина
- Пријатна и безбедна работна средина
Вашето CV испратете го на следната е-маил адреса: ivan.naumovski@wabtec.com
Контакт телефон за повеќе информации: 02/2581-362
*Само кандидатите кои ќе влезат во потесен избор ќе бидат контактирани за интервју.
**Со поднесување на Вашата апликација за вработување (CV), потврдувате дека сте согласни Вашите лични податоци да бидат чувани во база и обработувани за намена за сегашно или идно вработување од страна на ВАБТЕК МЗТ АД Скопје или од трето лице ангажирано за таа цел согласно Закон. Доколку не сте согласни, Ве молиме тоа да го наведете во апликацијата.

Категорија: Вработување / Нудам работа

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам