1 / 12
Renault Scenic II 1.5dci (105 hp)
3.800 €
28.06.2022 15:34

Струга / Струга

Марка:

Renault

Модел:

Scenic

Година:

2008

Гориво:

Дизел

Километри:

200000

Менувач:

Рачен

Каросерија:

Моноволумен

Боја:

Сива

Регистрација:

Македонска

Регистрирана до:

10.2022

Сила на моторот:

78 kw / 106 ks

Kласа на емисија:

Еуро 4

Се продава Рено Сценик со производство од 2008 година.

Направен сервис:
- Замаец, Потисна, Ламела комплет (Valeo - 600е) 08.2020
- Проверка и промена на делови на предна амортизација (потребна промена само на јабучици) - 06.2022
- Целосен сервис на сите делови на предна амортизација (лагери на тркала (задни и предни), спони, гумици до спони, јабучици, горни и долни држачи на мотор, предни амортизери) - 05.2019
- Сет ребраст кајш, затегачи, водна пумпа, Затегач за линиски ремен, линиски ремен 06.2018
- Сет зимски гуми (Matador MP92 Sibir Snow) 11.2018
- Сет летни гуми (Uniroyal Rainsport 3) 03.2018

Опрема:
- Климатизер
- Темпомат и брзински лимитер (не работат, елетричен проблем)
- Електрична рачна
- Медиа контроли на волан
- Електричен потпирач помеѓу возач и совозач (со опција за хоризонтално поместување напред и назад)

КОНТАКТ: Ристе
БРОЈ: 070 462 497

Категорија: Моторни Возила / Автомобили

Се продава од:

Бојан
Потврден огласувач
071241587
Испрати Е-маил до огласувачот

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам