1 / 12
СЕ ПРОДАВА КУЌА
180.000 €
Цената не е фиксна
Испрати предлог цена

Продавачот прифаќа предлози за цена

05.03.2023 18:04

Кичево

Број на соби:

6

Квадратура:

132 m²

Број на спратови:

2 спрата

Греење:

Дрва

Дворна површина:

518 m²

Тип на домот:

Останато

Состојба:

Стара

Опрема:

Празен

Број на балкони:

1 Балкон

Број на бањи:

2

Подрум:

Не

Број на паркинг/гаража:

Гаража + 2 Паркинг места

Ориентација:

Исток

Адреса:

Ул. Копачка бр. 52 Кичево

СЕ ПРОДАВА куќа лоцирана во Кичево, на ул. „Копачка“ бр. 52, под млинот, во близина на новата градинка. Куќата се наоѓа на КП бр. 4166 на м.в Град, КО Кичево 4 заведена на Имотен лист 3420. Катастарската парцела има површина од вкупно 606 м2, од кои 88 м2 под објект и 518 м2 дворно место. Куќата има приземје и спрат (П+1), односно два одвоени стана од по 66 м2 внатрешна површина со одвоени приклучоци за струја и вода.
Согласно ДУП, катастарската парцела е поделена на две градежни парцели бр. 93 и 335. Веднаш зад постоечкиот објект на градежната парцела 335 вцртана е маркица за изградба на уште еден објект со приземје и спрат (П+1).
Чист имотен лист, разграничена и оградена од сите 4 страни со бетонски огради.
Цена по договор.
КОНТАКТ: 071 739 543
075 671 692

Категорија: Недвижности / Куќи / Вили

Се продава од:

Zlatko
Потврден огласувач
071739543
Испрати Е-маил до огласувачот

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам