1 / 8
Najeftini novi GAMING konfiguracii i5 7 9, 3600 do 5900X AMD
23.900 МКД
Цената е фиксна
Со вклучен ДДВ
08.12.2022 20:07

Карпош / Скопје

Состојба на предмет
Нов

Xaрд диск HDD:

1 TB

РАМ Меморија:

16 GB и повеќе

Модел на процесор:

Intel Core i7

Тип на хaрд диск:

SSD

Најефтино - разни нови конфигурации. Фирма. Гаранција 2/3 години.

1. Конф. BASIC GAMING - 23,900ден
CPU i3 10100F, Intel
VGA RX 580 8GB, Gaming, Afox
RAM 8GB DDR4, Afox
SSD 500GB, nvme
CASE Standard ATX budget case
+++Доплата за
CPU i5 10400F - 3,700ден
HDD 1TB - 2,100ден
HDD 4TB - 5,400ден
HDD 6TB - 8,700ден

2. Конф. STANDARD GAMING - 35,900ден
CPU i5 11400F, Intel
VGA RX 580 8GB, Gaming, Afox
MB B560 Pro WiFi, MSI
RAM 16GB DDR4, Afox
SSD 500GB, nvme
HDD 1TB, DT01, Toshiba
WiFi + BT
CASE AX3 GAMING E-ATX w/window & RGB
+++Доплата до
MB H510 - (минус) 2,000ден
MB Z590M - 1,900ден
VGA RTX A2000-6GB - 9,900ден
VGA RTX 3060-12GB - 13,800ден
VGA RX 6600XT-8GB - 14,100ден
CPU i7 11700F - 9,900ден
HDD 4TB - 3,300ден
HDD 6TB - 6,600ден

3. Конф. INTEL-12gen - 49,900ден
CPU i5 12400F, Intel
VGA RX 6600XT 8GB, RED DEVIL, Power Color
RAM 16GB
SSD 1TB, nvme
HDD 1TB, DT01, Toshiba
CASE AX3 GAMING E-ATX w/window & RGB
+++Доплата до
VGA RTX 3060 12GB - 0ден
VGA RTX 3080 10GB, XTREME, Gigabyte - 21,200ден
HDD 6TB - 6,600ден
CPU i7 12700F - ден
RAM 16GB - ден


4. Конф. LENOVO LEGION i7 - 74,900ден
CPU i7 10700F, Intel
Cooler Legion big cooler
VGA RТX 3070 8GB
RAM 16GB 
SSD 1TB nvme
HDD 4TB, SkyHawk, Seagate
WiFi+BT
CASE Legion LED, Side Window
+++Доплата до
HDD 6TB - 3,300ден
VGA RTX 3080 GB XTREME 10GB - 19,900ден


5. Конф. THE GAMER - 00,000ден /или конф по желба...
CPU i7 13700F, Intel
VGA RТX 3080 10GB XTREME, GigaByte
MB Z690M, ASUS/ GigaByte
RAM 32GB DDR5 @5200MHz, G.SKILL 
SSD 1TB, nvme, Micron
HDD 6TB, SkyHawk, Seagate HDD
CASE AORUS C300 RGB, Window, w/ 750W, Gigabyte
+++Доплата до
VGA RTX 3080 Ti 12G Asus TUF - 8,900ден
VGA RTX 3090 24GB Gigabyte - 19,900ден


AMD најефтини конфигурации на линкот >>>
https://reklama5.mk/AdDetails/Index?ad=4381340


Сите компоненти за конфигурациите се нови со гаранција и од лагер.
Монтажа и инсталација 1 ден.
Цените се фиксни.
Фирма за големопродажба, иста цена и на ф-ра.
Работно време 1000 -1700, пон-петок.

Категорија: Компјутери / Десктоп компјутери

Се продава од:

Суб Име
Потврден огласувач
070331222
Испрати Е-маил до огласувачот

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам