1 / 1
Harman Kardon HK990
800 €
Цената е фиксна
04.09.2022 21:34

Богданци / Гевгелија

Харман кардон засилувач со врвен квалитет во перфектна состојба и солидно сочуван.

Спецификации
Излезна моќност: 150 вати по канал во 8Ω (стерео)

Фреквентен одговор: 5Hz до 120kHz
Вкупно хармонично изобличување: 0,03%
Фактор на амортизација: 200
Влезна чувствителност: 1mV (MC), 10mV (MM), 350mV (линија)
Сооднос сигнал/шум: 75dB (MC), 100dB (линија)
Димензии: 440 x 160 x 444 mm
Тежина: 24 кг

Категорија: ТВ, Видео, Фото и Мултимедија / Hi-Fi / Аудио / Појачало/Засилувачи

Се продава од:

Audi
Потврден огласувач
078320221
Испрати Е-маил до огласувачот

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам