1 / 12
BMW X1 sDrive 20d Comfort AUTOMATIC
12.900 €
31.05.2023 09:43

Охрид / Охрид

Марка:

BMW

Модел:

X 1

Година:

2010

Гориво:

Дизел

Километри:

200000

Менувач:

Автоматски

Каросерија:

Теренци - SUV

Боја:

Сива

Регистрација:

Македонска

Регистрирана до:

06.2022

Сила на моторот:

120 kw / 163 ks

Kласа на емисија:

Еуро 5

BMW X1 sDrive 20d Comfort AUTOMATIC
⮚ Година на производство: 2010
⮚ Прва регистрација: 11/2010
⮚ Гориво: Дизел
⮚ Километража: 261 250 km
⮚ Моќност: 120kw/163кс
⮚ Зафатнина на моторот: 1995cc
⮚ Менувач: Автоматски
⮚ Еколошка класа: EURO 5
⮚ Земја на потекло: Германија
⮚ Потрошувачка (за ново возило):
градска 6.4l/100km; отворено 4.7l/100km;
просечно 5,3l/100km
⮚ Дополнителна опрема
- Двозонски kлиматроник
- Навигација
- Темпомат
- bi-Xenon светла
- панорама стаклен кров
- Паркинг сензори напред , назад
- Bluetooth interface
- USB
- AUX-IN
- Аудио контроли на воланот волан (кожа)
- Мултифункционален волан
- Термо изолација на стакла
- електрични надворешни ретровизори со
греење,
- греачи на задно стакло,
- електрични прозори (напред-назад),
- магленки
- Еуро кука
- Алуминиумски бандажи
Еден претходен сопственик
Сервисна историја
Цена 12 900 еур

Категорија: Моторни Возила / Автомобили

Се продава од:

TEREN AUTO PLUS
Ul. Naum Ohridski 117 n. Raca Ohrid
Потврден огласувач
075 249 979
Испрати Е-маил до огласувачот

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам