Возачи на камион шлепер-Hamburg MK Документи
2.200 €
27.09.2022 21:16

Велес / Велес

Категорија:

Возачи, Транспорт, Шпедиција

Пол :

Не е важно

Образование:

Не е важно

Возачка дозвола:

Ц

Познавање на јазици:

Германски

Компјутерски вештини :

Добро

Се бараат Пет ( 5 ) Возачи на камион шлепер (платформа-континери ) со работно искуство и со МАКЕДОНСКИ Документи. Се вози низ пристаниште / индустриски дел на Хамбург ( се товара континер од пристаниште и се носи до компанијата/магацин на сопственикот континер ) .
Катко објаснување
- Секој кандидат кој е заинтересиран ќе мора да присуствува на Шест (6) месечен Интезивен Курс по Германски јазик ( се изучува до степен Б1 ) секој работен ден Понеделник-Петок со почеток во 08:00 час до 14:00 час во просториите на Институт ГЕТЕ-Скопје
- По завршувањето на Интезивниот Германски курс и добивањето на Цертификат од страна на Институт ГЕТЕ-Скопје за завршен степен Б1 Германски јазик се аплицира за Работна виза за професионален возач во Германска амбасада на Р.Германија во Скопје за кој времескиот период за добивање на Виза е максимум Еден (1) месец.
- По добивањето на работната Виза секој кантидат е должен да работи минимум Шест (6) години во Германската Компанија ( Види подоле услови за работа како и паричен надомест )
- Секој кандидат во време на изучувањето на Шест ( 6 ) месечниот Интезивен Курс добива месечен надомест на име трошоци во износ од 12.000,оо денари
- На секој кандидат му е во целост платен Шест (6) месечниот Интезивен Курс по Германски јазик во износ од приближно 1400,оо евра во Институт ГЕТЕ Скопје

Потребни услови кои треба да ги имаат кандидатите
- Секој кандидат да биде не постар од 28 год
- Да поседуваат возачка дозвола со категорија ЦЕ
- Да поседува Тахо Картица
- Дополнителна ознака Код 95
- Да имаат минимално искуство во возење
- Да имаат познавање на комјутерски вештини ( Internet explorer )
- Да не се Осудувани и да не се води против нив Кривична постапка

НАПОМЕНА-Задожително прочитај Со секој кандидат се склучува Договор изготвен од страна на Адвокат како и заверка на Нотар
- Во случај некој од кандидатите да се откаже или не биде редовен на наставата во период од изучување на Шесет ( 6 ) месечниот Интезивен Курс по Германски јазик ке биде задолжен да го врати во целост паричниот износ од приближно 1.400,оо евра спрема Институт Гете-Скопје, во целост да го врати примениот паричен износ од 12.000,оо на име трошоци како и задожителна казна за предвремено раскинат Договор спрема Институт Гете-Скопје како и спрема Германската Комапнија , који услови ќе биде наведени во самиот изготвен Договор од страна на Адвокат.

Услови за работа како и понуден паричен износ
-Вработување и потпишување на договор е со Германска компанија .
-Германско здраствено,пензиско осигурање
-Плата од 2000 до 2300 евра нето
- Платен годишен одмор од 21 работни дена
-Работно време од Понеделник до Петок од 06;00 до 17;00
- Сместување во кука, во соба по еден/ двајца - обезбедено (платено)
-Договор на неопределено време

Сабота неработен ден.
Недела неработен ден.

контакт мобил 004915209980132 Viber,Whats up

Категорија: Вработување / Нудам работа

Се продава од:

Aleksandra
Потврден огласувач
000000000
Испрати Е-маил до огласувачот

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам