Се продава поволно
12 €
Цената не е фиксна
24.07.2022 12:49

Битола / Битола

Квадратура:

1471 m²

Тип на земјиште:

Земјоделско

Парцелата се наоѓа на 700 метри одалечена од ОУ Тодор Ангелевски во с. Горно Оризари. До парцелата води земјен пат. Во близина има градски водовод, вода од системот на стрежево, електрицна енергија. Покрај парцелата врви река. Поволна е за градба на куќа, викендица, магацин штала фотоволтаици КП 221 КО Раштани

Категорија: Недвижности / Плацеви и Ниви

Се продава од:

Томче
Потврден огласувач
070452647
Испрати Е-маил до огласувачот

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам