1 / 10
Piano C. BECHSTEIN Pijano Klavir Пијано Клавир
По Договор
06.08.2022 18:09

Скопје Центар / Скопје

Со особено задоволство Ве покануваме на пробно свирење и презентација на ремек делото од C. BECHSTEIN, моделот Academy Compact 114.

Убедливо најимпозантното пијанино во светот, кое никого нема да остави рамнодушен.

За пијаното...
Најпрефинетото германско производство на пијана. Удобна механика споена со богат и добро избалансиран звук. Корпусот има заоблени рабови кои го нагласуваат силниот карактер и димензии кои значат импресивна акустична моќ. Фотографиите Ви нудат поглед во внатрешноста и го илустрираат одличниот квалитет на материјалите и обработката. Сите делови на акустичниот склоп прават еден доследен ансамбл кој нуди посебно живописен звук.

Единствено достапно за проба во пијано галеријата на KRITERIUM MUSIC, генерален застапник за C. BECHSTEIN за Македонија.

Секогаш со Вас
Вашите пијано експерти
KRITERIUM MUSIC Piano Gallery
Тел./Вибер: +389 78 23 56 72

Категорија: Музички инструменти и опрема / Музички инструменти / Синтисајзер/Пијано

Се продава од:

KRITERIUM MUSIC
Црвена Скопска Општина 11, лок. 1
Потврден огласувач
+389 23 25 25 25
Испрати Е-маил до огласувачот

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам