1 / 12
MERCEDES E300 TD AVANGARD 1997
1 €
Испрати предлог цена

Продавачот прифаќа предлози за цена

13.08.2022 13:00

Прилеп / Прилеп

Марка:

Mercedes-Benz

Модел:

E 300

Година:

1997

Гориво:

Дизел

Километри:

250000

Менувач:

Автоматски

Каросерија:

Седани

Боја:

Црна

Регистрација:

Македонска

Регистрирана до:

08.2022

Сила на моторот:

132 kw / 179 ks

Kласа на емисија:

Еуро 2

Mercedes E300 TD - 1997 Avangard

Возилото е одлично зачувано:

Сервис :
Променети Нови ПК линиски Каиши и Сите Лагер затегачи
Масло - Мотор - Менувач, + сите филтри + филтри за воздух
Нов автоматски менувач Репариран со 2 години гаранција.
Нови задни Гуми М+S предни на 70% ЗАДНИ НОВИ 400 КМ
Нови предни + задни Дискови ATE комплет со Нови плочки
Репариран Алнасер, Алтернатор
Нов Акомулатор
Нов Ладнак и нови Црева
4 нови SKF лагери на тркалата
Bi-Xenon Ламби + Долни Халогенски светла
Направен Чип Тјунинг со Оригинал Mercedes Мапа

Атестирани клима фолии, внесени во сообраќајна

Подвозје :

Репарирана комплет цело возило со прохромски материјали, проверка по ваша желба.

Нова Спортска KW суспензија
Амортизери + шпирали

Направен за свој кеф, се продава поради купено Друго возило .

Само за Сериозни Купувачи.

ЗАМЕНА НЕ МЕ ИНТЕРЕСИРА И НЕМА ДА ВИ ОДГОВОРАМ

БЕЗ ГЛУАВИ КОМЕНТАРИ ( КОЛКУ ТРОШИ, ВО КАКВА СОСТОЈБА Е И СЛИЧНО, ДОКОЛКУ СТЕ ЗАИНТЕРЕСИРАНИ ЦЕНАТА ЌЕ СЕ ФОРМИРА НА ЛИЦЕ МЕСТО ПО ВИДУВАЊЕ НА ВОЗИЛОТО )

Ве молам без непотребни коментари .

Доколку телефонски не ви одговорам ( може да се обратите на вибер )

Категорија: Моторни Возила / Автомобили

Се продава од:

Blagoja
Потврден огласувач
070353619
Испрати Е-маил до огласувачот

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам