1 / 3
Куќа Нова Битола
1 €
Цената не е фиксна
30.08.2022 15:01

Битола / Битола

Број на соби:

8

Квадратура:

324 m²

Број на спратови:

3 спрата

Греење:

Дрва

Дворна површина:

277 m²

Тип на домот:

Дуплекс - Лепена куќа

Состојба:

Стара

Опрема:

Наместен

Година на градба:

1985

Број на балкони:

Повеќе од 5 балкони

Број на бањи:

4

Подрум:

Да

Број на паркинг/гаража:

Гаража + 2 Паркинг места

Ориентација:

Југозапад

Адреса:

Народни Херои

Се продава куќа во Нова Битола на ул.Народни Херои во близина на ресторан Качунка.
Куќата има сопствено парно греење на дрва и инсталација за централно градско парно.
Објектот е лепенка со друга куќа, со одвоени влезови на засебни парцели и истиот е изграден 1985 година. Се наоѓа на убава мирна локација со одлична инфраструктура, домот изобилува со природна светлина.

Вкупна површина на плацот 398м2 од кои земјиште под објектот 121м2 и дворна површина од 277м2.
Објектот е со следниот распоред
Приземје со вкупна површина од 92 м2 каде што има 2 гаражни места, 1 летна кујна, 2 тоалета и голема визба.
Прв кат со вкупна површина од 108м2, 91м2 + 17м2
2 - спални соби секоја со сопствен балкон, 1 - бања, 1 - тоалет, 1 - остава, салон и голем дневен простор со трпезарија и кујна.

Вториот кат е со идентичен распоред како првиот кат.

Поткровје со површина од 108м2, со водоводна, струјна и одводна инсталација.

Цена по договор

Категорија: Недвижности / Куќи / Вили

Се продава од:

Васил
Потврден огласувач
071222017
Испрати Е-маил до огласувачот

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам