Се продава поволно
3 €
Цената не е фиксна
30.07.2022 10:26

Битола / Битола

Квадратура:

1839 m²

Тип на земјиште:

Земјоделско

Се продава нива во близина на куќите на ул.Раштанска во с.Горно Оризари. Во неа има шахта од стрежево. Погодна е за секаков вид на земјоделско производство (лешници, градинарство, пластеници) и за поставување на фотоволтаици и изградба на викендица. Нивата се наоѓа на 4km од Битола

Категорија: Недвижности / Плацеви и Ниви

Се продава од:

Томче
Потврден огласувач
070452647
Испрати Е-маил до огласувачот

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам